Interaktívne exponáty a inštalácie

Ako by ste prilákali ľudí k svojmu stánku na veľtrhu? Ako by ste udržali deti v múzeu, aby sa niečo naučili?

VIS GRAVIS vytvára pôsobivé interaktívne inštalácie, ktoré priťahujú pozornosť a hravou formou prezentujú digitálny obsah.

 

Príklady realizácií:

 

Pieskovisko

Archeologické Pieskovisko

Dotyková obrazovka, ktorá deteguje až 32 dotykov naraz je ideálny nástroj pre simuláciu archeologického náleziska. Pre Múzeum mesta Bratislavy sme na podujatie Rímske hry vytvorili repliku hrobu rímskeho vojaka, do ktorého sme pod vrstvy virtuálneho piesku schovali niekoľko pokladov. Úlohou detí bolo pomocou štetcov odkrývať hrob a nájsť všetky poklady.

Pozrite si video: YouTube.png

 

venus_stefano_brambilla.jpg

Moravianska venuša

Z detailného digitálneho 3D modelu Moravianskej Venuše sme vytvorili interaktívnu prezentáciu ovládanú špeciálnym rotačným ovládačom. Soška, ktorá je v realite len niekoľko centimetrov vysoká, vyrástla na obrovskej 4K obrazovke do krásy. Návštevníci slovenského pavilónu na svetovej výstave Expo 2016 v Miláne si tak mohli podrobne poobzerať zo všetkých strán.

Digitalizáciu sošky Venuše zabezpečila spoločnosť DotNet a.s.

 

warholize.jpg

Warholizátor

Na našom systéme cvForge sme postavili aplikáciu, ktorá z vašej fotografie vytvorí pop-artový portrét v štýle Andyho Warhola. Aplikácia bola inštalovaná do interaktívneho kiosku s kamerou a dotykovou obrazovkou. Okoloidúci návštevníci si tak mohli vytvoriť svoju Warholovskú fotografiu a rovno si ju zaslať na email.

 

shapes.jpg

Search by shape

Stačí nakresliť tvar, ktorý hľadáte (srdiečko, vlnu, koleso, ...) a náš program vyhľadá v databáze obrazov ten, na ktorom sa hľadaný tvar nachádza. Inštaláciu sme realizovali v spolupráci so Slovenskou národnou galériou a pracuje so zdigitalizovanými obrazmi so zbierok SNG.

Hravým spôsobom sprevádza ľudí cez stovky obrazov, rytín, tlačí a fotografií.

Mohli ste si ju vyskúšať na výstave Uchovávanie sveta, počas konferencie TEDx Bratislava 2016 alebo v priestoroch SNG v Esterházyho paláci v Bratislave.

Pozrite si video:YouTube.png

 

 

Madona z Ruskinoviec

Madona z Ruskinoviec

Pre výstavu vo Východoslovenskej galérii sme pripravili možnosť zobrazenia a ovládania objektovej panorámy Madony z Ruskinoviec prostredníctvom dotykovej obrazovky. Nie je dôležitý iba výsledný vzhľad, ale aj proces reštaurovania. Preto sme zobrazili aj reštaurátorské zásahy a dôležité časti objektu.

 

 

Virtuálna Gerulata

Virtuálna Gerulata

Jedna z najvýznamnejších rímskych pamiatok na Slovensku si zaslúži svoju virtuálnu podobu. Aký veľký bol tábor? Čo pestovali v okolí? Koľko chovali koní? Bol Dunaj naozaj tak blízko? Na všetky tieto otázky dala návštevníkom Rímskych hier v Rusovciach odpoveď interaktívna aplikácia zobrazujúca tábor v čase najväčšieho rozmachu. Okrem stereoskopického zobrazenia a ovládania herným ovládačom sme ponúkli možnosť vidieť rímsky tábor aj vo virtuálnej realite.

 

 

Topoľčiansky hrad - 3D model

Topoľčiansky hrad

Vytvorili sme 3D model Topoľčianskeho hradu a optimalizovali ho pre zobrazenie na webe, spoločne s jeho okolím. Objekt je doplnený animáciou a preletmi medzi viacerými pozíciami kamery. Ešte lepší zážitok sme ponúkli vo virtuálnej realite.

Pozrite si video: YouTube.png

 

Listiny - interaktívna aplikácia

Prešovské listiny

Pri príležitosti výročia založenia mesta Prešov sme pre Krajské múzeum v Prešove pripravili interaktívnu dotykovú aplikáciu, ktorá zobrazuje významné listiny, na ktorých sa spomína mesto. Prostredníctvom lupy si návštevníci zväčšili text a zobrazili si preklad latinskej listiny do slovenčiny.

Pozrite si video: YouTube.png

 

Veduty - interaktívna aplikácia

Animované interaktívne veduty

Ako vdýchnuť život listinám, na ktorých sú nakreslené výjavy z obliehania mesta? Vďaka moderným technológiám sme vytvorili interaktívnu hru pre multidotykový monitor, prostrdníctvom ktorej mali možnosť návštevníci Krajského múzea v Prešove objavovať existujúce stavby v meste a porovnať ich s plánmi mesta z minulosti.

Pozrite si video: YouTube.png

 

Ovládanie emóciami

Ovládanie emóciami

Emócie človeka sú jedným z možných vstupov pre ovládanie aplikácii. Pre demonštráciu týchto možností sme realizovali aplikáciu pre kiosk. Snímaním tváre človeka a identifikáciou jeho výrazu, sme na základe emócií zobrazovali rôzne stavy loga.

 

Cvernovka - 3D model

Zobrazovanie 3D modelov a objektových panorám

Dáta vo forme 3D modelov alebo objektových panorám? Pre našich partnerov sme realizovali ich zobrazovanie na webe, v kioskoch, multi-dotykových obrazovkách alebo v mobilných aplikáciách. S možnosťou animácie a rôznymi spôsobmi interakcie.

 

Sľuk - bábky

Anderleho bábky

Pre potreby Centra pre tradičnú ľudovú kultúru na podujatí FOLK EXPO Slovakia sme pripravili ukážku zobrazenia objektových panorám a 3D modelov divadelných bábok v interaktívnej prezentácii.

 

Mobilné aplikácie

Mobilné aplikácie

Zobrazovanie dát, rozšírená realita, snímanie objektov a QR kódov. Pre potreby našich partnerov sme implementovali tieto technológie do mobilných aplikácii pre operačné systémy Android a iOS.