Interaktívne exponáty a inštalácie

Ako by ste prilákali ľudí k svojmu stánku na veľtrhu? Ako by ste udržali deti v múzeu, aby sa niečo naučili?

VIS GRAVIS vytvára pôsobivé interaktívne inštalácie, ktoré priťahujú pozornosť a hravou formou prezentujú digitálny obsah.

 

Príklady realizácií:

 

gerulata.jpg

Archeologické Pieskovisko

Dotyková obrazovka, ktorá deteguje až 32 dotykov naraz je ideálny nástroj pre simuláciu archeologického náleziska. Pre Múzeum mesta Bratislavy sme na podujatie Rímske hry vytvorili repliku hrobu rímskeho vojaka, do ktorého sme pod vrstvy virtuálneho piesku schovali niekoľko pokladov. Úlohou detí bolo pomocou štetcov odkrývať hrob a nájsť všetky poklady.

Pozrite si video: YouTube.png

 

venus_stefano_brambilla.jpg

Moravianska venuša

Z detailného digitálneho 3D modelu Moravianskej Venuše sme vytvorili interaktívnu prezentáciu ovládanú špeciálnym rotačným ovládačom. Soška, ktorá je v realite len niekoľko centimetrov vysoká, vyrástla na obrovskej 4K obrazovke do krásy. Návštevníci slovenského pavilónu na svetovej výstave Expo 2016 v Miláne si tak mohli podrobne poobzerať zo všetkých strán.

Digitalizáciu sošky Venuše zabezpečila spoločnosť DotNet a.s.

 

warholize.jpg

Warholizátor

Na našom systéme cvForge sme postavili aplikáciu, ktorá z vašej fotografie vytvorí pop-artový portrét v štýle Andyho Warhola. Aplikácia bola inštalovaná do interaktívneho kiosku s kamerou a dotykovou obrazovkou. Okoloidúci návštevníci si tak mohli vytvoriť svoju Warholovskú fotografiu a rovno si ju zaslať na email.

 

 

shapes.jpg

Search by shape

Stačí nakresliť tvar, ktorý hľadáte (srdiečko, vlnu, koleso, ...) a náš program vyhľadá v databáze obrazov ten, na ktorom sa hľadaný tvar nachádza. Inštaláciu sme realizovali v spolupráci so Slovenskou národnou galériou a pracuje so zdigitalizovanými obrazmi so zbierok SNG.

Hravým spôsobom sprevádza ľudí cez stovky obrazov, rytín, tlačí a fotografií.

Mohli ste si ju vyskúšať na výstave Uchovávanie sveta, počas konferencie TEDx Bratislava 2016 alebo v priestoroch SNG v Esterházyho paláci v Bratislave.

Pozrite si video:YouTube.png